|  sklep In Hair  |strona głównao nasgaleriapartnerzymedia o naskontaktaktualności

 

Lipoliza inekcyjna

 

Lipoliza iniekcyjna to nieoperacyjna metoda usuwania miejscowych otłuszczeń ciała. Stosujemy ją najczęściej w okolicy podbródka, bioder, brzucha, pleców, ramion i kolan. Metoda ta jest nową gałęzią w medycynie estetycznej, znana szerzej od roku 2003, została obecnie zmodyfikowana, pozwalając uzyskać lepsze efekty i mniejsze dolegliwości po zabiegu.

 

Należy jednak zaznaczyć, że lipoliza iniekcyjna nie jest to metoda odchudzania, ale bardzo skutecznej redukcji miejscowych otłuszczeń, trudnych do usunięcia np. poprzez ćwiczenia fizyczne.

 

W wyniku zabiegu zmniejszone zostają lokalne skupiska tkanki tłuszczowej. Dobre efekty estetyczne daje lipoliza podwójnego podbródka czy tzw. chomików po bokach żuchwy. W przypadku bioder czy brzucha uzyskujemy redukcję obwodu o kilka centymetrów. Podobne efekty można osiągnąć również w przypadku lipolizy iniekcyjnej innych obszarów: pośladków, ud, wałeczków na plecach, ramion, kolan. Otłuszczenia zostają usunięta trwale i nie odtwarzają się, pod warunkiem że pacjent nie dopuści do znacznego wzrostu masy ciała. Przed zabiegiem wykonuje się pomiary antropometryczne oraz dokumentację fotograficzną.

 

Zabieg lipolizy iniekcyjnej polega na podaniu leków do wnętrza tkanki tłuszczowej drogą iniekcji. Leki podajemy metodą wachlarzową za pomocą odpowiedniej igły oraz strzykawki. Podany preparat rozpuszcza błony komórek tłuszczowych, w wyniku czego tłuszcz przybiera konsystencję płynną, a następnie zostaje usunięty przez układ limfatyczny organizmu. Podczas zabiegu lipolizy podajemy jedną do kilku strzykawek zawierających indywidualnie dobrane roztwory leków, zależnie od masy usuwanej tkanki tłuszczowej oraz miejsca poddawanego zabiegowi.

 

Zabieg lipolizy iniekcyjnej jest niemal całkowicie bezbolesny. Przewagą stosowanej obecnie metody wachlarzowej jest ograniczona ilość nakłuć, co ogranicza ból przy zabiegu, ryzyko powstania siniaków oraz uszkodzenia skóry.

 

Terapię prowadzimy w cyklu, który trwa kilka do kilkunastu tygodni. Zazwyczaj potrzebne są 3 do 4 zabiegi lipolizy iniekcyjnej wykonywane w odstępie 4 do 6 tygodni.

 

Efekty widoczne są zazwyczaj po drugim lub trzecim zabiegu, choć u niektórych osób widać je już po pierwszej lipolizie. Po kilku dniach od zabiegu tkanka staje się bardziej miękka, a jej konsystencja galaretowata. Stan ten utrzymuje się przez kolejne 10-14 dni, po których zauważamy pierwsze oznaki redukcji tłuszczu. Pełen efekt lipolizy iniekcyjnej stabilizuje się w ciągu miesiąca po ostatnim zabiegu w cyklu. Reakcja organizmu na lipolizę iniekcyjną jest zróżnicowana i ma charakter osobniczo zmienny. Szybkość redukcji otłuszczeń rożni się zarówno pomiędzy pacjentami, jak i pomiędzy różnymi obszarami u jednej osoby.

 

Po zabiegu korzystne jest wykonywanie masażu. Najlepszy będzie drenaż limfatyczny, wykonany przez specjalistę, ewentualnie endermologia. Bardzo wskazane jest wprowadzenie niskotłuszczowej diety oraz wykonywanie ćwiczeń aerobowych.

 

Przeciwwskazania do lipolizy iniekcyjnej:

1. ciężkie schorzenia wątroby

2. ciężkie choroby nerek

3. nadwrażliwość na kwas benzoesowy, witaminy E i B

4. alergie, choroby autoimunologiczne

5. ostre i przewlekłe infekcje

6. zaburzenia krzepliwości krwi

7. otyłość (BMI>29)

8. ciąża lub okres karmienia piersią

 

  • Policzki - 500zł
  • Podbródek - 350zł
  • Brzuch - 700zł
  • Uda ( bryczesy) – 700zł