|  sklep In Hair  |strona głównao nasgaleriapartnerzymedia o naskontaktaktualności

 

 Wypełnianie zmarszczek SCULPTRA  

  

Sculptra® kwas L-polimlekowy to jedyny w swoim rodzaju preparat do wykonywania minimalnie inwazyjnego zabiegu w medycynie estetycznej. Przywraca objętość skóry w obszarach dotkniętych jej ubytkiem, takich jak bruzdy, zmarszczki czy fałdy, powstałe na skutek naturalnego procesu starzenia.

 

W odróżnieniu od innych produktów wykorzystujących wypełniacze do czasowej korekcji niedoskonałości, Sculptra® stymuluje skórę do samodzielnej produkcji kolagenu, co pozwala uzyskać naturalny efekt odmłodzenia twarzy, utrzymujący się nawet do 2 lat. Rezultaty kuracji pojawiają się sukcesywnie po każdym z serii zabiegów, w naturalny sposób pobudzając organizm do produkcji własnego kolagenu. Po upływie 4 do 6 tygodni konieczna jest ocena stanu skóry. Lekarz decyduje wtedy, czy potrzebne są dodatkowe zabiegi. Zwykle pożądane rezultaty uzyskuje się po wykonaniu 3 zabiegów na przestrzeni 2 do 3 miesięcy.

 

Zwykle pojedynczy zabieg trwa od 20 do 30 minut, w zależności od liczby obszarów skóry objętych kuracją oraz efektów, jakie pacjent chce uzyskać. W celu zwiększenia komfortu pacjenta, lekarz może przed wykonaniem zastrzyku miejscowo znieczulić obszar skóry objęty kuracją.